Pobjednici Perfect Matcha 2014.

Pobjednici Perfect Matcha 2014.

U šest slijedova chef Andrej Barbieri je pripremio jela, a komisija sastavljena od 10 članova za svaki slijed je odabrala pobjednika pojedinog slijeda to jest vino koje najviše odgovara predloženom jelu.

U natjecanju Perfect Match, osmišljenom kao slijepo kušanje vina i sparivanje sa serviranom hranom, najboljima su proglašeni:

1. slijed (aperitivna vina)

Finalisti su:
1. Puhelek Purek pjenušac Kraljica n/v
2. Tomac pjenušac Diplomat Extra brut n/v
3. Bibich Debit 2013.
4. Kozlović Valle 2013.
5. Grabovac Kujundžuša 2013.
6. Gomila Sauvignon blanc/Furmint Delightful 2012.
7. Prigora Sauvignon 2013.
8. Dvanajščak Kozol Pušipel 2013.

Pobjednik je: Dvanajščak Kozol Pušipel 2013.

 

2. slijed (unoaked bijela i rose vina)

Finalisti su:
1. Štampar Sauvignon 2013.
2. Gomila Sauvignon blanc exclusive 2012
3. Belović Pinot sivi 2012. 13,9%
4. Rizman Pošip 2013.
5. Crvik Tezoro Malvasija Dubrovačka 2013.
6. Zlatan Pošip 2013.
7. Tomić Beleca 2012. 12,7%
8. Saints HillsRose Dingač 2013.

Pobjednik je: Zlatan Pošip 2013.

 

3. slijed (puna, barikirana ili odležana vina)

Finalisti su:
1. Carsus Žilavka 2012.
2. Jokić Pošip 2012.
3. Saints Hills Nevina 2011.
4. Kozlović Santa Lucia 2011.
5. Galić Bijelo 9 2011.
6. Gracin Opol Babić 2010.
7. Iločki podrumi Traminac 2011. (vrhunsko)
8. Miloš Stagnum Rose 2012.

Pobjednik je: Gracin Opol Babić 2010.

 

4. slijed (sočna i življa crna vina)

Finalisti su:
1. Šember Pinot crni 2012.
2. Sladić (Marinko) Lasina 2011.
3. Jarec Kure Syrah/Pinot crni 2012.
4. Putalj Kaštelanski Crljenak 2013.
5. PZ Kuna Ponos plavac Pelješac 2012.
6. Benvenuti Teran 2011.
7. Vinoplod Babić 2010.
8. Bibich R6 Riserva 2010.

Pobjednik je: Šember Pinot crni 2012.

 

5. slijed (puna, zrela i snažna crna)

Finalisti su:
1. Stobi Aminta 2009.
2. Rizman Tribidrag 2012.
3. Gracin Babić 2009.
4. Saints Hills Dingač 2010.
5. Stina Majstor barrique 2010.
6. Skaramuča Dingač 2009.
7. Boškinac 2010.
8. Marlais plavac mali 2012.

Pobjednik je: Stina Majstor barrique 2010.

 

6. slijed (desertna vina)

Finallisti su:
1. Prigora Muškat zlatni 2013.
2. Belović Traminac 2011.
3. Mitja's Traminec Jeruzalem 2009.
4. Lionel Osmin Jurancon Foehn 2010.
5. Žigrović Sauvignon izborna berba 2011
6. Benvenuti Corona Grande n/v
7. Vinoplod Jakov desertno vino n/v
8. Hektorovich Prošek 2007.

Pobjednik je: Lionel Osmin Jurancon Foehn 2010.

 

Često gledano